Het is een mengsel van gebroken zand en split en gemaakt van 100% natuurlijke grondstoffen. Het basismateriaal is een hardgesteente zoals bijvoorbeeld graniet, dat wordt gemengd met een Premix, dat is voorzien van een mineraal bindmiddel. Kortom: de HG-Mix® van HanseGrand®.
Onno Berens, mede-eigenaar van Maccrox brengt de HG-Mix in Nederland onder de aandacht. “Het is drie jaar geleden ontwikkeld en uitvoerig getest in bakermat Duitsland. In de praktijk werkt het hartstikke goed. Het is de perfecte aanvulling op het bestaande HanseGrand-assortiment.”
De HG-Mix is een mineraal gebonden wegbedekking, waarbij het water de bindende factor is bij het ver- en bewerken. “Het water zorgt dat de korrelopbouw homogeen blijft op het moment van toepassing. Vergelijk het met spelen met zand: vul je een vormpje met droog zand en dan omdraait, rest niet anders dan een hoopje los zand. Klets je er eerst een emmer water bij, dan is het mengsel te nat; in de juiste verhouding zand en water, is vormpjes maken kinderspel.”
De normale HanseGrand halfverharding is pas te gebruiken als het na inbouw een paar keer het proces van nat-droog heeft doorlopen. “Het drogen van het ingebouwde product is essentieel voor de sterkte. Dat betekent dat je het in natte en koude perioden niet moet aanbrengen.”
De HG-Mix neem je meteen na de eerste droging in gebruik. “Het is een circulair product dat ook water- en luchtdoorlatend is. Dus ook onder de halfverharding kan het leven gewoon door gaan.
Onderhoud, schadeherstel, oprakelen van de bestaande laag – denk aan voldoende water – onkruid verwijderen of nieuw materiaal toevoegen en verdichten, het is geen probleem. Het is perfect voor meer dan alleen wandel- en fietspaden. De HG-Mix is sterker en met een grotere korrel ook ideaal voor parkeerplaatsen of multifunctionele ruimten als pleinen. Water moet de bodem in, en zeker niet in het riool verdwijnen.”